Babizna – zdrowa żywność na Starych Bielanach

http://www.bielanynaszemiasto.eu/babizna-zdrowa-zywnosc-na-starych-bielanach/

Na nowej mapie gastronomicznej Bielan pojawiają się już nie tylko knajpy, ale również sklepy spożywcze wyróżniające się ciekawą ofertą. Świetnym przykładem tego jest świeżo otwarty sklep Babizna, który propaguje wśród okolicznych mieszkańców zdrowy styl życia głównie poprzez zdrową kuchnię. Współpracując z lokalnymi dostawcami Babizna oferuje wiele ciekawych produktów (warzywa, owoce, tradycyjne pieczywo, miody) oraz produkty kuchni roślinnej, ekologiczne, regionalne i świeżą rybę. Współpracuje również ze specjalistami, którzy będą układać zdrowe przepisy dla klientów sklepu z myślą o wykorzystaniu świeżych sezonowych składników.

Aby opisać genezę powstania sklepu trzeba cofnąć się trochę w czasie i przedstawić osobę właściciela, Jakuba, który samodzielnie prowadzi ten projekt od jego powstania. Jakub to rodowity żoliborzanin ze Starego Żoliborza, który po założeniu rodziny przeprowadził się na Stare Bielany i z biegiem czasu coraz lepiej poznawał urok i potencjał dzielnicy.

WP_20150505_001

Rzeczywiście w ostatnim czasie wyraźnie czuć odwilż, zwłaszcza w starszej części Bielan. Powstało tu kilka ciekawych miejsc i inicjatyw skierowanych do mieszkańców, na których fali widać szansę rozwoju i popularyzacji Starych Bielan. Był to główny powód, dla którego Jakub postanowił właśnie w tym miejscu zrealizować swój pomysł na sklep, który od długiego czasu kiełkował w jego głowie. Chodziło o stworzenie miejsca, które pozwoli każdemu niezależnie od doświadczenia kulinarnego, motywacji i zasobności portfela na zdrowe odżywianie. Zdając sobie sprawę z różnego pojmowania tego terminu, Jakub stworzył codzienny sklep gdzie zarówno osoba poszukująca produktów stricte ekologicznych, jak i ta która szuka konwencjonalnych składników do zdrowej domowej kuchni znajdzie niezbędne produkty. Wspólnym mianownikiem oferowanych artykułów jest tu świeżość, skład, odpowiednie wartości odżywcze …no i oczywiście dobry smak :-)

sklep1

W tworzeniu oferty sklepu i doradztwie pomogło doświadczenie wyniesione z pracy w Głównym Inspektoracie Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, gdzie Jakub zajmował się produktami pochodzącymi z rolnictwa ekologicznego oraz wykształcenie – ukończył kierunek Rolnictwo w warszawskiej SGGW. Dzięki temu łatwo mu rozpoznać i ocenić skład, pochodzenie i stopień przetworzenia poszczególnych artykułów. Wspomagając się własnymi doświadczeniami i współpracując z osobami zajmującymi się gotowaniem (ostatnio blog „Pachnie Obiadem”) Babizna jest w stanie pomóc i zaproponować składniki osobom, którym do skierowania w stronę zdrowej kuchni przyświecają różnorodne pobudki: osoby na diecie roślinnej, alergicy, sportowcy, chcący zredukować masę ciała oraz wszyscy, którym leży na sercu zdrowa dieta na co dzień.

Wśród propozycji są sezonowe, lokalne produkty, a zwłaszcza owoce i warzywa, które dostarcza zaprzyjaźniony rolnik. W ofercie są również pieczone tradycyjną metodą pieczywa z rodzinnej piekarni, w tym szczególnie popularne ostatnio chleby z mąki amarantusowej, jaglanej lub gryczanej. W każdy czwartek natomiast będzie można kupić świeże ryby.

Sklep spożywczy Babizna

ul. Grodeckiego 2, 01-843 Warszawa

https://www.facebook.com/SKLEPBABIZNA

Godziny otwarcia:

pon. – czw.: 07:00 – 19:00

sob.: 08:00 – 16:00

Zobacz także...

3 Responses

  1. fanka zdrowego jedzenia pisze:

    Nareszcie! Wspaniała inicjatywa, dobre jedzonko w okolicy! A logo pierwsza klasa!!!

  2. ja pisze:

    teściowa załatwiła

  3. Monika pisze:

    Bardzo ciekawe miejsce! Duży wybór, produkty wyselekcjonowane, wysokiej jakości, obsługa pierwsza klasa! Zdecydowanie polecam !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>