Caffee Consonni, czyli włoska cukiernia na Starych Bielanach

http://www.bielanynaszemiasto.eu/caffee-consonni-czyli-wloska-cukiernia-na-starych-bielanach/

Choć lokal działa tylko od 21 lutego br. zdążył już zdobyć serca wielu mieszkańców Starych Bielan i nie tylko. Jako Polak o włoskich korzeniach zaciekawiła mnie nazwa Consonni, bo to włoskie nazwisko. Postanowiłem więc zaglądać na stronę internetową firmy, gdzie znajduje się ciekawa historia o tym, jak to włoskie nazwisko znalazło się w Polsce pod Częstochową.

WP_20150531_001

Z informacji na stronie www.consonni.pl wynika, że piekarnia Consonni powstała w Lombardii w 1911 r. i dobrze prosperowała aż do lat 80. kiedy ostatni właściciele, będąc już w podeszłym wieku zaprzestali działalność. Polski rozdział „sagi Consonni” rozpoczął się w roku 1991, gdy do dziadków Consonni z propozycją zgłosiło się młode małżeństwo z Polski – szwagierka syna właściciela wraz z mężem – Halina i Zdzisław Bartelak, które chciało uruchomić piekarnię i lodziarnię w momencie kiedy w kraju zaczynała się rozwijać gospodarka wolnorynkowa. Pan Bartelak, wówczas inżynier w przedsiębiorstwie energetyki cieplnej, pojechał na naukę z zakresu cukiernictwa do Włoch i tak rozpoczęła historia polskiej firmy Consonni, która do dziś działa i dobrze się rozwija.   

11026193

Styl lokalu przypomina luksusowe włoskie „pasticcerie”, czyli cukiernie. Podobnie jak cukiernia Sowa na Wólczyńskiej w tym przypadku również mamy do czynienia z lokalem należącym do sieci, ale jest to sieć oferująca produkty bardzo dobrej jakości, co jednak znajduje odzwierciedlenie w cenach.

WP_20150531_005

O ile ceny kaw i napojów są tu na podobnym poziomie co w okolicznych lokalach, o tyle za wyroby cukiernicze i lody zapłacimy tu trochę więcej. Ale od czasu do czasu można sobie pozwolić na mały luksus :-) Pozwoliłem więc sobie na lody i mogę powiedzieć, że są bardzo dobre  :-) 

 

Caffee Consonni

ul. Kasprowicza 56

Godziny otwarcia:

pon.: 12:00 – 21:00

wt. – sob.: 10:00 – 21:00

niedz.: 11:00 – 21:00

http://www.facebook.com/pages/Caffee-Consonni-Stare-Bielany-Warszawa/418124388344489

www.consonni.pl

Zobacz także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>