Chodzi za tobą kawa? To możliwe na Kępie Potockiej, dzięki kawiarni mobilnej!

http://www.bielanynaszemiasto.eu/chodzi-za-toba-kawa-to-mozliwe-na-kepie-potockiej/

Jakiś czas temu opublikowaliśmy krótki post o nowej weekendowej kawiarni mobilnej na Kępie Potockiej. Zaciekawieni postanowiliśmy sprawdzić w niedzielę 12.04 marca. Rzeczywiście kawiarnia stacjonuje przy kładce niedaleko skrzyżowania Gwiaździsta/Podleśna i ma spore powodzenie. Aby porozmawiać z właścicielami musieliśmy trochę poczekać, bo cały czas pojawiali się nowi klienci. 

dz2

„Dobre Ziarno to nasze spełnione marzenie” – mówią Aga i Arek, właściciele kawiarni. „Wiele lat temu, kiedy się poznaliśmy, obiecaliśmy sobie otworzyć kawiarnię. Marzenie to towarzyszyło nam przez cały czas, aż wreszcie je zrealizowaliśmy:) Kawiarnia daje nam bardzo dużo radości, którą chcielibyśmy się podzielić z naszymi gośćmi. Zawsze myśleliśmy o stworzeniu miejsca pełnego ciepła i przyjaznej atmosfery, w której zarówno my, jak i odwiedzający będziemy czuć się wyjątkowo – jak na kawie u dobrych znajomych”.

Dobre Ziarno to głównie wysokiej jakości kawa i herbata. Wybór proponowanych produktów nie jest przypadkowy, lecz oparty na pełnej wiedzy o ich pochodzeniu. Kawa pochodzi tylko i wyłącznie z segmentu Speciality Coffee. Są to kawy otaczane wyjątkową opieką podczas wszystkich etapów uprawy, zbiorów oraz obróbki ziaren. Dodatkowo przechodzą liczne testy, podczas których minimalna ocena według specjalnego formularza to 80/100pkt. Nawet najmniejsze niedoskonałości zielonych ziaren są powodem do usunięcia ich z kategorii Speciality Coffee. Kawa oczywiście jest świeżo wypalana w jednej z najlepszych warszawskich palarni.

kawa
Herbata natomiast to marka SUKI TEA, założona przez Annie Rooney i Oscara Wooley’a w 2005 roku w Belfaście. Głównym celem i misją ich działalności jest etyczne pozyskiwanie herbat, ziół oraz owoców najwyższej jakości i świeżości, pochodzących przede wszystkim z upraw ekologicznych, z certyfikatem FairTrade. Herbaty te zostały nagrodzone w prestiżowym konkursie GREAT TASTE AWARDS.

WP_20150412_014

„Klienci, którzy raz spróbowali naszych produktów, chętnie wracają” – mówi Aga – „co utwierdza nas w przekonaniu, że dokonaliśmy świetnego wyboru.”
Od 11 kwietnia można ich spotkać każdego weekendu w Parku Kępa Potocka na Bielanach, w okolicy kładki i placu zabaw. Dobre Ziarno będzie działało w godzinach 11:00-18:30, jeśli pogoda pozwoli :) Na profilu FB: www.facebook.com/dobreziarno.info na bieżąco umieszczane są informacje o tym kiedy i gdzie się kawiarnia pojawi.
Latem pojawi się dodatkowo wypożyczalnia leżaków, koców i sprzętu do gier.

Serdecznie zachęcamy do spróbowania!

dz

Zobacz także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>