Kuchnia włoska na Wawrzyszewie

http://www.bielanynaszemiasto.eu/kuchnia-wloska-na-wawrzyszewie/

Jak już wcześniej napisaliśmy lokali gastronomicznych jest na Wawrzyszewie zdecydowanie za mało w stosunku do potrzeb, a potrzeby będą coraz większe, bo kolejne bloki są obecnie budowane między Sokratesa a Nocznickiego. Dlatego każda restauracja lub kawiarnia jest tu mile widziana.

Niedługo po oddaniu nowego osiedla na Sokratesa 9 rozpoczęła w nim działalność mała restauracja azjatycka „Smaki Orientu”. Widocznie miejsce nie przepadło do gustu mieszkańcom ponieważ po kilku miesiącach restaurację zamknięto. Na jej miejscu pojawiła się nowa restauracyjka „Mia Famiglia”. Postanowiliśmy sprawdzić to miejsce.

WP_20150425_038

Restauracja jest kameralna, posiada raptem 7 stolików na nie więcej niż 20 osób. jedna czytelniczka nasze zachęciła do wizyty, bo podobno mieli tam być prawdziwi Włosi. Podczas wizyty, przeprowadzonej przez rodowitego Włocha nie stwierdzono tam innych Włochów, natomiast jedzenie okazało się w porządku.

WP_20150425_041

Dobrą zasadą, którą się kierować podczas oceny danej restauracji etnicznej jest zamówienie podstawowego dania, ponieważ jeśli to nie wychodzi, to z pewnością również reszta nie wychodzi. W przypadku pizzy najlepszym miernikiem jest „Margherita”. Tutejsza Margherita okazała się całkiem niezła. Cienkie ciasto jak we Włoszech, ale przede wszystkim duży plus za brak dodatkowych sosów a podanie smakowej oliwy z oliwek, jak w słonecznej Italii.

WP_20150425_043

Menu jest dość zróżnicowany. Niektóre rzeczy bardzo włoskie (np. spaghetti al pomodoro), inne raczej by się nie znalazły w menu restauracji we Włoszech, co jednak nie oznacza, że nie mogą być dobre. Wiadomo, że trzeba też dopasować menu do gustu kraju, w którym restauracja się znajduje.

Ogólnie cena pozytywna, więc można polecić to miejsce.

Mia Famiglia

ul. Sokratesa 9

godziny otwarcia:

pon-czw: 12 – 21

pt-nd: 12 – 22

Zobacz także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>