Lawenda&Jazz – jazzowe klimaty na Starych Bielanach

http://www.bielanynaszemiasto.eu/lawendajazz-jazzowe-klimaty-na-starych-bielanach/

Odwiedziłem Lawendę po raz pierwszy kilka miesięcy temu w poszukiwaniu ciekawego materiału do wpisu z serii o bielańskich kawiarniach. Miejsce odkryłem przypadkowo, ponieważ umiejscowienie na dziedzińcu biurowca czyni je mało widoczne dla przechodniów na Al. Zjednoczenia. Wystrój nawiązujący do muzyki wydawał się ciekawy, muzyka jazzowa umilająca spędzenie czasu również, jednak odniosłem wrażenie, że lokal nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. Przebywając w lokalu usłyszałem przypadkowo rozmowę pracownika z dostawcą, z której wynikało, że niedługo zmieni się właściciel lokalu. Postanowiłem więc dać nowemu właścicielowi trochę czasu i wrócić za jakiś czas. Niedawno również przypadkowo poznałem nową menedżerkę Lawendy, Anię, która aktywnie uczestniczyła w przygotowaniach Międzypokoleniowej Potańcówki na Bielanach. Trochę za dużo tych przypadków, widocznie było mi pisane tam wrócić i tak zrobiłem!

DSC_8008

Nowa ekipa przyjęła lokal na początku czerwca i nie wprowadziła wielkich zmian w wystroju ponieważ koncepcja lokalu była generalnie ciekawa. Wnętrze lokalu zostało odświeżone i dołożono kilka akcentów dekoracyjnych. Została również dodana biblioteczka z książkami i grami, aby klienci odwiedzający Lawendę mogli przy spokojnej muzyce poczuć się dobrze i rozkosznie. Odświeżone zostało również menu, co najważniejsze na podstawie przeprowadzonego badania wśród stałych klientów. Generalnie jak na bistro karta jest bardzo rozbudowana i można w niej znaleźć zarówno dania z kuchni polskiej (np. kaczkę, dorsza czy tatar), jak i włoskiej (dość szeroki wybór makaronów). Miłośnicy steków też nie będą zawiedzeni, ale i tak każdy powinien spróbować sałat!

DSC_8004

Widać, że Ania starała się stworzyć ciekawe miejsce. To entuzjazm typowy dla osób, dla których otwarcie lokalu jest realizacją własnych marzeń. Po kilku latach życia za granicą postanowiła wrócić do kraju, rozpoczęła studia z zarządzania, jednocześnie  pracując we włoskiej firmie. Od 8 lat mieszka na Mokotowie, a na Bielany trafiła ponieważ… no właśnie decyzja o zrealizowaniu swojego marzenia i założenia własnej firmy połączona z mocnym wsparciem ze strony starszego brata spowodowała, że decyzja została podjęta w przeciągu chwili. Od kilku miesięcy Bielany to drugi dom rodzeństwa, które stara się poznać mieszkańców, ich potrzeby i oczekiwania, każdego dnia zastanawiając się co można jeszcze zrobić, aby sprawić im radość i sobie frajdę.

DSC_8016

W Lawendzie zapowiada się m. in ciekawy program kulturalny, a w nim np.:

 • cykliczne zabawy pt.: gramy w planszówki ( bezpłatna zabawa, w której każdy może wziąć udział, kilkanaście gier do wyboru);
 • cykliczne wieczorki dla Seniorów (ogólnie pojęta organizacja czasu dla seniorów, gry np. szachy, warcaby, karty, zabawy i animacje ruchowe, potańcówki, karaoke, itp.)
 • koncerty jazzowe – najbliższy 19.09.2015
 • cykliczne spotkania tematyczne np. ENGLISH & BEER / ITALIAN & BIRRA / FRENCH & BIERE`
 • spotkania z ciekawymi ludźmi, np. podróżnikami, pisarzami, sportowcami
 • projekcje filmów (głównie filmy starsze, kultowe);
 • pokazy sommelierów;
 • soboty z angielskim dla najmłodszych (lekcje językowe);
 • spotkania z logopedą itp.
 • spotkania z ludźmi z różnych krajów (obcokrajowcy), którzy chętnie opowiedzą o swoich kulturach, zwyczajach, kuchni itp.

Zapowiada się dobra zabawa na nadchodzące długie jesienne i zimowe wieczory :-)

Lawenda&Jazz 

Godziny otwarcia:

 • pon – czw 8;00-21;00
 • pt 8:00-23:00
 • sob 11:00-23:00
 • nd 11:00-21:00

www.lawendajazz.pl

e-mail: biuro@lawendajazz.pl

https://www.facebook.com/lawendajazz

Zobacz także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>