Na Młocinach powstanie miejsce na realizację pomysłów mieszkańców

http://www.bielanynaszemiasto.eu/na-mlocinach-powstanie-miejsce-na-realizacje-pomyslow-mieszkancow/

Dzisiaj (25 kwietnia) podczas pikniku dla mieszkańców została przedstawiona koncepcja nowo powstającego miejsca aktywności lokalnej na Młocinach. Budynek, w którym powstanie nowe centrum znajduje się na ul. Samogłoska 9A, przy szkole podstawowej nr 77 (obok nowego campusu UKSW).

WP_20150425_020

Pomysł jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którym brakuje ogólnodostępnego miejsca, w którym mogliby realizować swoje pomysły m.in. z zakresu kultury. Będzie to miejsce spotkań dla osób aktywnie działających w środowisku lokalnym, przestrzeń otwarta na twórcze działania, jak również miejsce nieformalnych spotkań. Inspiracją dla powstania nowego centrum było słynny już „3 pokoje z kuchnią” działające na Białołęce w ramach Białołęckiego Ośrodka Kultury. Na Bielanach przyjęto podobny model zgodnie, z którym nowe miejsce aktywności lokalnej będzie działało w ramach Bielańskiego Ośrodka Kultury.

WP_20150425_031

Koncepcję działania centrum przedstawili dyrektor Bielańskiego Ośrodka Kultury Jarosław Bobin oraz zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany – Ilona Soja-Kozłowska, która w Urzędzie Dzielnicy odpowiada za kulturę. Lokal znajduje się na pierwszym piętrze budynku i ma powierzchnię ok. 100 m2. Obecnie lokal wymaga gruntowego remontu, ale władze Dzielnicy zapewniają, że będą na to środki. Do końca kwietnia Dzielnica będą zbierać propozycje mieszkańców odnośnie aranżacji wnętrza. Planimetrię znajdą państwo poniżej. Uwagi można zgłosić poprzez radnych albo bezpośrednio do sekretariatu zastępcy burmistrza. Po zbieraniu uwag rozpoczną się prace remontowe.

WP_20150425_037

Bielański Ośrodek Kultury chciałby, aby co najmniej 75% programu działalności miejsca aktywności lokalnej powstało z inicjatyw mieszkańców. Docelowo mogłoby to być nawet 100%. Bielański Ośrodek Kultury zapewni minimalny zasób kadrowy oraz w pewnym zakresie dofinansowanie, natomiast z czasem planuje się, że centrum będzie coraz bardziej finansowo samowystarczalne dzięki drobnym opłatom uczestników za udział w inicjatywach w nim realizowane.

Zobacz także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>