Nowa kawiarnia na Starych Bielanach: Czytelnia

http://www.bielanynaszemiasto.eu/nowa-kawiarnia-na-starych-bielanach-czytelnia/

Lokal został otwarty dopiero na początku kwietnia, ale już przychodzą do niego stali klienci. Takich miejsc z klimatem na Bielanach jest wciąż za mało, więc cieszymy się z tego, że na Al. Zjednoczenia 46 powstała kawiarnia „Czytelnia”.

Otwarcie takiej knajpy było od dawna idée fixe właścicieli. Agata i Michał to młodzi mieszkańcy Żoliborza, którzy aby zrealizować swoje marzenie porzucili pracę w korporacji (Michał) i w szkole (Agata) i zainwestowali swoje oszczędności w przedsięwzięcie, które wymagało nie lada wysiłku i sporo czasu.

 

WP_20150408_010

 

Samo znalezienie idealnego miejsca na Bielanach było trudnym wyzwaniem. A jak się znalazło to miejsce, okazało się, że już ktoś je zarezerwował. Ale widocznie to było przeznaczenie, by tu powstała Czytelnia, bo po krótkim czasie przyszły najemca zrezygnował tym samym, zostawiając wolną drogę kawiarni. To nie był koniec problemów. W lokalu mieścił się wcześniej lokal z konfekcją i jeszcze wcześniej jubiler. Pomieszczenie nie było przystosowane do nowej działalności, co spowodowało, że prace adaptacyjne potrwały od września 2014 r. aż do dziś. Jednak dla chętnego nic trudnego i dzięki uporowi właścicieli możemy dziś gościć w Czytelni.

WP_20150408_012

 

Lokal prezentuje się bardzo sympatycznie. Styl wykończenia można określić jako „skandynawski”, z gustem. Na razie mocnym punktem w ofercie dla klientów są kawy i ciasta. Tam gdzie to możliwe właściciele zaopatrują się lokalnie. Kawa pochodzi z palarni kawy na ul. Palisadowej, inne produkty ze sklepu ze zdrową żywnością, który znajduje się nieopodal.

WP_20150408_004

W ofercie między innymi Espresso przy barze za jedynie 3 zł (można? można!) i kawa przelewowa dla potrzebujących większych dawek kofeiny. Ciasta też są w znacznej części domowe. Niedługo będą dostępne również rozmaite alkohole oraz będzie można uczestniczyć w spotkaniach tematycznych organizowanych w lokalu.

W tym miejscu widać i czuć, że ktoś włożył w to serce. Potwierdza to rozmowa z właścicielami, na których twarzach widać radość osób, które spełniły swoje życiowe marzenie.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzania tego miejsca na Bielanach!

Kawiarnia Czytelnia
aleja Zjednoczenia 46

Godziny otwarcia: 9.00 – 20.00

https://www.facebook.com/cafeczytelnia

Zobacz także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>