Roślina, czyli nowa kawiarnia rośnie na Starych Bielanach

http://www.bielanynaszemiasto.eu/roslina-czyli-nowa-kawiarnia-rosnie-na-starych-bielanach/

Roślina zaczęła kiełkować w przedwojennej kamienicy na Starych Bielanach na początku lutego tego roku, ale zdążyła już zdobyć serca i uznanie wielu mieszkańców. Zaciekawieni rosnącą popularnością tego miejsca postanowiliśmy się tu wybrać i porozmawiać z właścicielami.

WP_20150529_006

„Pomysł na ten lokal wziął się z potrzeby własnej, którą – jak nam się wydawało i co potwierdziło się po otwarciu Rośliny – podzielają mieszkańcy Bielan” – mówi Paweł współwłaściciel kawiarni. Chodzi o potrzebę nowego, świeżego miejsca oferującego wysokiej jakości kawy z małych i dobrych palarni, napoje butelkowe alternatywne do tych oferowanych przez globalne korporacje, domowe słodkości, wegetariańskie i wegańskie jedzenie, luźną, domową atmosferę oraz dobrą alternatywną muzykę.

r1

Roślina to pierwsze przedsięwzięcie gastronomiczne właścicieli, którzy wcześniej zajmowali się zupełnie czym innym, m. in. marketingiem, fotografią i grafiką komputerową. To miejsce potwierdza tendencję coraz mocniej panująca w nowych lokalach na Bielanach ku lokalności oraz żywności ekologicznej. Właściciele mieszkają tuż obok kawiarni więc mają z nią bardzo mocny związek. Kawy pochodzą z małych i dobrych palarni. To zawsze 100% arabica, zawsze świeżo palone kawy segmentu speciality. W menu Rośliny znajdują się zarówno kawy przygotowywane na bazie espresso, jak i kawy przelewowe: drip, chemex i aeropress.

WP_20150529_005

Roślina to nie tylko pokarm dla ciała, ale również dla duszy. Tu są organizowane koncerty, pokazy filmowe, eventy kawowe typu cupping, czytanie książek dla dzieci. Już niedługo zostaną przeprowadzone też dwie bardzo ciekawe akcje “ogrodnicze” – ale to na razie niespodzianka. Lokal posiada tzw. półkę “bookcrossingową”, dzięki której każdy może zostawić swoją książkę i wziąć inną w zamian. Do dyspozycji gości są m. in. miły i kameralny ogródek, sala z kanapami i dużym ekranem do rzutnika na dole oraz dużo roślin. W weekendy jest organizowany wegetariański grill. Roślina jest bardzo przyjazna psom i innym zwierzętom, które zawsze są tu mile widziane.     

 WP_20150529_004

Roślina Cafe

ul. Schroegera 80

www.roslinacafe.pl

 

Godziny otwarcia

Pon-Pt 8-22

Sob 9-22

Nd 10-20

Zobacz także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>