WakeCup Cafe – kolejna odsłona kawiarnianej rewolucji na Starych Bielanach

http://www.bielanynaszemiasto.eu/wakecup-cafe-kolejna-odslona-kawiarnianej-rewolucji-na-starych-bielanach/

Pewnie dużo mieszkańców Bielan pamięta bar kawowy Agatka na Żeromskiego. Było to miejsce o dość specyficznym klimacie i przez lata jedna z niewielu kawiarni w okolicach. Dziś Bielany zmieniają się i wraz z nimi zmienia się to miejsce. Od środy 3 czerwca działa przy lokalu na al. Zjednoczenia 1 (wejście od Żeromskiego, obok Wierzejek) nowa kawiarnia WakeCup Cafe, będącym kolejnym przykładem pozytywnego i potrzebnego zjawisko, jakim jest kawiarniany renesans na Starych Bielanach. Zaciekawieni tym nowym lokalem postanowiliśmy odwiedzić go i porozmawiać z jego twórcami, Piotrem, Jarkiem i Jackiem.

WP_20150604_001

WP_20150604_011

Piotr, Jarek i Jacek wpisują się w trend, który już wcześniej zauważyliśmy w innych nowych lokalach na Bielanach. To młodzi mieszkańcy pobliskiego Żoliborza z kilkuletnim stażem w korporacji, którzy z pasji do gastronomii postanowili postawić na własny biznes. Jacek pracował wcześniej w korporacji gastronomicznej i od razu widać, że jego doświadczenie w branży pozytywnie wpłynęło na to miejsce. Lokal jest dobrze przemyślany, nowoczesny, duży, a jednocześnie przytulny.

WP_20150604_007

WP_20150604_004

Specjalna kawa podana w lokalu pochodzi z Brazylii i w lokalu można znaleźć wiele informacji o niej. Ziarna posiadają certyfikat Brazil Specialty Coffee Association (BSCA) – Brazylijskie Stowarzyszenie Kaw Najwyższej Jakości. Dodatkowo kawa otrzymała Unijny Certyfikat Produktów Ekologicznych. Można również ją kupić i zaparzyć w domu. Kawa jest podana na wiele sposobów, a do kawy można zamówić coś na słodko.

WP_20150604_008

WakeCup na Starych Bielanach, to już drugi lokal właścicieli. Pierwszą kawiarnię otworzyli już jakiś czas temu na Franciszkańskiej i dobrze prosperuje. Jednak z pewnością nie jest to sieciówka. Przychodząc tu nie musimy się spieszyć, atmosfera wręcz skłania do celebrowania swojej kawy. Czas w kawiarni umilają dodatkowo liczne książki dostępne dla klientów na półkach.

WP_20150604_005

Najlepszym sposobem na testowanie kawiarni jest spróbowanie jej espresso. Jest to najprostsza kawa, a zarazem najtrudniejsza do wykonania. Espresso można zrobić tylko dobrze albo źle, nie ma pośrednich opcji. WakeCup Cafe test espresso zdał celująco, zatem spokojnie możemy ten lokal zarekomendować  :-)

WakeCup Cafe Stare Bielany

al. Zjednoczenia 1

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Piątek: 7.00 – 21.00

Sobota-Niedziela: 8.00-21.00

www.wakecupcafe.pl

https://www.facebook.com/pages/WakeCup-CAFE-Zjednoczenia/105084156494418?fref=ts

Zobacz także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>