Wystawa „Huta miastotwórcza. Jak rodziły się powojenne Bielany ?” – 16.09-30.09

http://www.bielanynaszemiasto.eu/wystawa-huta-miastotworcza-jak-rodzily-sie-powojenne-bielany-16-09-30-09/

Wystawa „Huta miastotwórcza. Jak rodziły się powojenne Bielany ?” będzie prezentowana w Bielańskim Ośrodku Kultury w dniach 16 – 30 września br. Zwiedzanie w poniedziałki i piątki w godzinach 17.00 – 19.00. W pozostałe dni zwiedzanie należy uzgadniać w Dziale Programowym pod nr tel. 22/834-65-47.

Wstęp wolny

Wystawa „Huta miastotwórcza. Jak rodziły się powojenne Bielany?” została zorganizowana w związku z uczczeniem „Dnia Hutnika” – święta „ludzi ze stali”. Ekspozycja ma za zadanie podtrzymać i umocnić świadomość znaczenia Huty Warszawa dla obecnego kształtu stolicy. Decyzje o budowie metra, czy o powstaniu szeregu osiedli mieszkaniowych, były związane z istnieniem i rozwojem tego wielkiego zakładu pracy. „Nie byłoby mnie, gdyby nie huta” – ta myśl, wyrażana przez dzieci i wnuki hutników jest osnową naszej opowieści o Hucie. Ekspozycja rozwija wątek o urbanizacji Bielan, zawarty w wydanej przez Urząd Dzielnicy Warszawa Bielany książce autorstwa Leszka Lachowieckiego pt. „Huta Warszawa. Miasto, społeczność, kultura”, przygotowanej w ramach statutowej działalności Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Warszawa w Europie.

Wystawę, składającą się z 20 plansz formatu B1 przygotowało Stowarzyszenie Warszawa w Europie, przy współpracy Stowarzyszenia Przyjaciół Huty Warszawa.

Ekspozycja swoją premierę miała w związku z akcją Noc Muzeów, która odbyła się 16 maja 2015 r.

wystawa_huta_www

Zobacz także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>